line decor
  
line decor
 
 
 
 

PROGRAM STUDIÓW

Program studiów: więcej

llub do porania w pliku excela Semestralny plan studiów podyplomowych


Wymiar godzinowy

Ogólna liczba godzin dydaktycznych 205 godz., w tym:
(a) Liczba godzin zajęć teoretycznych (wykłady,seminaria) 124 godz.
(b) Liczba godzin zajęć praktycznych (ćwiczenia, laboratoria, projekty) 81 godz.

Zasoby udostępnione uczestnikom studiów podyplomowych:

(a) pomieszczenia - sale dydaktyczne
(b) sprzętŁ rzutnik multimedialny w salach dydaktycznych, sprzęt komputerowy w pracowniach komputerowychi komputer
(c) materiały dydaktyczne, opracowania i publikacje: każdy uczestnik otrzyma segregator z materiałami dydaktycznymi do studiowanych przedmiotów
(d) miejsce realizacji studiów Łódź



Plan zajęć:

Plan zajęć umieszczony zostanie po uruchomieniu studiów, po wcześniejszym uzgodnieniu z uczestnikami i wykładowcami terminów zjazdów.


KADRA PROWADZĄCA

Kadra prowadząca obejmuje: Osoby prowadzące (wyszczególnienie nauczycieli z PŁ i spoza naszej Uczelni): Doskonalenie umiejętności w zakresie finansów, rynków kapitałowych i funduszy inwestycyjnych realizuje kadra naukowa wyższych uczelni związana z praktyką gospodarczą i przedstawiciele z instytucji zajmujących się tą tematyką oraz specjaliści z praktyki gospodarczej.

  • dr hab. inż. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska prof PŁ
  • dr hab. Filip Chybalski
  • dr Anna Walecka
  • dr inż. Iwona Staniec
  • dr A. Szmit
  • dr Edyta Marcinkiewicz
  • dr J. Żółtowski
  • prof. dr hab. Wiesław Dębski profesor zwyczajny
  • dr hab. Radoslaw Pastusiak
  • dr Radosław Witczak, Uniwersytet Łódzki
  • dr hab. Tomasz Miziołek
  • dr Krzysztof  Kompa
  • dr Tomasz Filipiak
  • mgr A. Niedzielska
  • Irena Sulwinska wieloletni pracownik Generali
  • mgr Gabriel Bednarczyk, prawnik
  • dr Paweł Sekuła

Wykaz osób prowadzących zajęcia oraz opis ich kompetencji:

  1. ze strony PŁ:

dr hab. inż. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska prof. PŁ
kierownik Katedry Zarządzania, ekspert z zakresu zarządzania zwłaszcza organizacji struktur, startego sektora MSP, wieloletni wykładowca, trener, posiada doświadczenie praktyczne i bogaty dorobek naukowy.

dr hab. F. Chybalski, doktor habilitowany w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia, specjalizuje się w tematyce systemów emerytalnych. W 2013 roku opublikował swoją rozprawę habilitacyjną: Skuteczność i efektywność systemu emerytalnego. Koncepcja analizy i próba pomiaru. członek Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Radomsku (do maja 2011 v-ce przewodniczący RN, od maja 2011 przewodniczący RN).

dr Anna Walecka - pracownik Katedry Zarządzania PŁ - specjalizuje się w problematyce zachowań menedżerów w sytuacji kryzysu w przedsiębiorstwie oraz roli kobiet w świecie biznesu. Ponadto zajmuje się kształtowaniem umiejętności miękkich menedżerów, takich jak: kreowanie własnego wizerunku, negocjacje, budowanie zespołu czy komunikacja interpersonalna.

dr I. Staniec, od 2000 roku jest adiunktem w Zakładzie Metod Ilościowych w Zarządzaniu Katedry Zarządzania Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Jest autorem i współautorem wielu publikacji dotyczących zarządzania ryzykiem m.in. Sposób na pieniądz, Identification of factors affecting personnel demand, Absolwenci studiów inżynierskich i menedżerskich na łódzkim rynku pracy, Kształcenie menedżerów na uczelni technicznej, Zarządzanie ryzykiem operacyjnym, uwarunkowania skuteczności zarządzania ryzykiem w organizacjach. Jako wieloletni viceprezes Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem Polrisk (2005-2012) współtworzyła program  Certyfikowanego Kursu Zarządzania Ryzykiem Polrisk, który został finalistą w kategorii: Best Risk Training Programme w ramach NINTH ANNUAL STRATEGICRISK AWARDS - 2012.

dr A. Szmit, -pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Zarządzania, specjalizuje się w metodach statystycznych, ekonometrii i prognozowaniu, w szczególności  analizie i prognozowaniu szeregów czasowych wysokich częstotliwości

dr E. Marcinkiewicz pracownik   Katedry Zarządzania Politechniki Łódzkiej Jej zainteresowania badawcze koncentrują się przede wszystkim na dwóch obszarach: funkcjonowania rynków kapitałowych oraz ekonomii emerytalnej. Aktywnie uczestniczy w projektach badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki, takich jak "Adekwatność dochodowa, redystrybucja oraz efektywność w systemach emerytalnych. Analiza porównawcza z wykorzystaniem metod ilościowych." oraz "Zarządzanie wykorzystaniem instrumentów wspierania rozwoju przez małe i średnie przedsiębiorstwa - kontekst strategiczny.

dr J. Żółtowski, pracownik Katedry Zarządzania Politechniki Łódzkiej, specjalizuje się w  zastosowniu metod statystycznych i metod analizy danych w zarządzaniu  a także w zastosowaniu metod bayesowkich w naukach ekonomicznych.

 

  1. ze strony innych instytucji:


prof. dr hab. Wiesław Dębski profesor zwyczajny
Uniwersytet Łódzki Katedra Finansów i Strategii Przedsiębiorstwa, Zakład Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa.  Jego dorobek naukowo-badawczy obejmuje 110 pozycji, w tym 78 opublikowanych, z czego 16 to pozycje książkowe (w tym 6 we współautorstwie) a ponad 40 to artykuły opublikowane w poczytnych periodykach krajowych i zagranicznych. Za swój dorobek otrzymał indywidualną nagrodę Ministra Edukacji Narodowej i 6 nagród Rektora UŁ. W latach 1982-1985 pełnił funkcję Sekretarza Naukowego Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN, natomiast w roku 2007 został wybrany na członka Komitetu Nauk o Finansach PAN. Posiada Złotą Odznakę UŁ oraz Złoty Krzyż Zasługi.
Poza swoją działalnością naukowo-badawczą i dydaktyczną na Uniwersytecie Łódzkim brał także czynny udział w praktyce gospodarczej pracując w zarządach lub radach nadzorczych wielu spółek. Pracując w zarządzie był odpowiedzialny za zarządzanie finansami firmy. Współpracował również z firmami konsultingowymi, zajmując się doradztwem gospodarczym, działalnością szkoleniową oraz prowadził badania wybranych rynków w Polsce, m.in. rynku odzieżowego i ubezpieczeniowego. Uczestniczył też w pracach zespołu przygotowującego Regionalną Strategię Innowacji dla województwa łódzkiego.

dr hab. Radoslaw Pastusiak
prof. UŁ na Uniwersytecie Łódzkim kierownik Zakładu Finansów Korporacji UŁ. W latach 2013-2014  pełnił rolę kierownik projektu "Ocena efektywności funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych w Polsce" realizowanego na podstawie umowy pomiędzy UŁ a Łódzką SSE. Od 2012 roku jest biegłym ds. finansów  i ekonomii, Sądu Okręgowego w Łodzi.

dr Radosław Witczak, Uniwersytet Łódzki ,
jego zainteresowania naukowe i praktyczne to podatki, finanse publiczne, optymalizacja obciążeń podatkowych, ucieczki przed podatkami, szacowanie podstawy opodatkowania, ceny transferowe. W 2004 otrzymał stopień dr nauk ekonomicznych za pracę  "Metody przeciwdziałania ucieczkom przed podatkami dochodowymi na przykładzie cen transferowych'. Obecnie prowadzi badania związane z czynnikami  wpływającymi na opodatkowanie małych i średnich przedsiębiorstw świadczących usługi gastronomiczne.

dr hab. Tomasz Miziołek, Uniwersytet Łódzki  Katedra  Ekonomii Instytucjonalnej
Zainteresowania naukowe i zawodowe to: rynek finansowy w Polsce i na świecie, instytucje wspólnego inwestowania - fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne, exchange-traded funds (ETF), inwestycje na rynku towarowym. Jest ekspertem Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami i stałym współpracownik "Miesięcznika Kapitałowego".

dr Krzysztof  Kompa
Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki,Katedra Ekonometrii i Statystyki
Wieloletni wykładowca Szkoły Giełdowej przy GPW w Warszawie i Łodzi zawsze doskonale oceniany przez słuchaczy. Praktyk na rynku instrumentów pochodnych. Nikt tak jak on nie potrafi zainteresować słuchacza jego prawidłami i skierować na właściwy tok myslenia.

dr Tomasz Filipiak, wieloletni wykładowca Szkoły Giełdowej przy GPW w Warszawie, praktyk żyjący z inwestowania na GPW. Swoje wieloletnie doświadczenia przekazuje w sposób interesujący i przystępny dla każdego. Instrumenty pochodne i kontrakty terminowe to jego specjalność.

mgr A. Niedzielska, historyk sztuki doradzający w zakresie inwestowania we współczesne  dzieła sztuki oraz antyki. Współwłaścicielka GaleriiJ mieszczącej się w Łodzi przy ul. Próchnika 3. Wieloletni wykładowca na studiach podyplomowych.

Irena Sulwinska wieloletni pracownik Generali na stanowisku doradcy finansowego. Doskonale zna tajniki tego zawodu i wprowadza w niego młodszych kolegów. Ceniona przez klientów, potrafi utrzymywać z nimi relacje oraz w odpowiedni sposób reagować na ich potrzeby.

mgr Gabriel Bednarczyk, prawnik. Praktyk na rynku finansowym przygotowujący i prowadzący pozwy zbiorowe i indywidualne. Potrafi w sposób przystępny i przejrzysty przedstawić zagadnienia prawne na rynku finansowym.

dr Paweł Sekuła adiunkt Uniwersytetu Łódzkiego, Katedra Finansów i Strategii Przedsiębiorstwa, Zakład Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa.
Posiada licencję maklera papierów wartościowych i kilkuletnie doświadczenie zawodowe w instytucjach polskiego rynku kapitałowego. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzanie finansami przedsiębiorstw oraz dotyczące zagadnień rynków kapitałowych.


 

 

 

 

 

 

 
   
KONTAKT

dr inż. Jan Żółtowski 42 631-36-93 e-mail jan.zoltowski@p.lodz.pl